0

Adıyaman Kahta Saç EKİMİ

Adıyaman Kahta Saç ekiminde farkı yaratan detaylara hakimiyettir. Örneğin saç çizgisi ve alın kısmındaki girintinin dizaynı, ekilen saçların yönü bölgesel olarak da farklılık gösterir. Saç ekim elde etmek istediğimiz; doğal ve aslına uygun görüntüdür.
Özellikle erkeklerin genetiklerine dayalı olarak erken yaşta saç kaybına uğraması, normal olarak kişinin görüntü estetiğini olumsuz olarak etkilediği için can sıkıntısı veren bir durumdur. Kimi bu sıkıntıyı saçlarının tamamını kazıtarak tarz haline dönüştürse de kimi bu tarzı kendisine yakıştıramadığından çeşitli çözüm yollarına başvurmaktadır.

Günümüzde sağlığınızı etkilemeden istediğiniz ideal saça kavuşmanın tek yolu saç ekim merkezi kliniklerinden geçtiğini bilmelisiniz. Sağlık kurallarına uygun ve en önemlisi uzman hekimler tarafından yapılan bu operasyon, sizlerin düşlediğiniz saçlı halinize dönmek için en doğru seçiniz olacaktır. Saçlı veya saçsız olmak kişilerin tamamen özgür iradesine kalmış bir seçimdir. Ancak saçsız oluşundan veya durdurulamayan bir dökülmeden yakınan bireyler, İstanbul saç ekimi konusunda deneyim kazanmış hekimlere danışarak sorunun ana kaynağı bulmalıdırlar. Saç ekiminden önce mevcut sorunun çözülmesi, sonrasında yapılacak tedavinin başarı derecesi için oldukça önemlidir.
Bu konuda her alandan deneyimli hekimleriyle yolunuza ışık tutacak olan rabusesacekim.com sayfamızı ziyaret ederek online muayene olabilir, hekimlerimizden genel durumunuz hakkında ön bilgi alabilirsiniz.

Saçsız halinizle yaşamak istemiyorsanız, bugünün oldukça başarılı fue tekniği ile çalışan uzman hekimlerin deneyimine başvurabilir, sıkıntınızın ne sürede ne denli gidebileceği hakkında bilgi alabilirsiniz. Piyasa üzerinde bu konuda sizlere sunulan çeşitli yöntemlerin kesinlikle başarılı sonuçlar içermediğini belirterek, kalıcı çözümler için saç ekim merkezi kliniğiyle iletişim kurmanızı tavsiye etmekteyiz. Tedavi aşamasında mevcut dökülmeye devam eden bir saç yapınız yoksa ( bu hekimler tarafından yapılan tetkiklerle netleştirilecektir ) tedaviniz ölçülendirme, kanal açma ve yerleştirme olarak 3 ana aşamadan oluşacaktır. Ölçülendirme aşaması, kişinin saç yapısındaki seyrekliği ve açık alanların tespiti ile ne denli ekim yapılacağının karar aşamasıdır. Bu süreçte hekimler Saç Ekimi alanını belirler ve kanal açma işlemi için hazırlık aşamasına geçerler.
Kanal açma öncesinde kişinin ense bölgesinden uygun kıl kökleri alınır ve son derece özenli şekilde açılan kanallara yerleştirilir. Bu operasyon lokal anestezi altında yapılır ve kişi uygulamanın hiçbir aşamasında ağrı sızı hissetmez. Ancak olası enfeksiyon riskine karşı hekim duruma göre hastasına ağrı kesici ve antibiyotik ilaç tedavisi uygulamayabilir. Ekilen yeni saçlar yaklaşık 2 ve 3 hafta kadar uzayabilir ama bu süreçten sonra uzama durarak dökülme evresi başlar. Sizlerin saç ekim merkezi uzman hekimleri tarafından yaptırdığınız bu uygulamada 4 aydan itibaren uzayan saçlarınız 12 ayın sonucunda olması gereken uzunluğa erişecektir.
Kıl köklerinin iyileşme süreci kişiden kişiye değiştiği için net bir rakam söylenmesi mümkün değildir. Bazı kişilerde ekilen saçların tamamı dökülürken bazılarında ise bir kısmında dökülebilir. Bu çıkma sürecinin hızında da aynıdır. Dolayısıyla her Saç Ekimi kişiye özel bir tedavi süreci olup, gelişim evresi de bu yönde ilerleme gösterecektir. Hekiminizle uygun görüldüğü aralıkta iletişim halinde olduğunuz sürece sorunsuz ilerleyen bir tedavi sürecinizin olacağından emin olabilirsiniz.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Ailesel, genetik faktörler, aşırı kilo alma-verme, kadınlarda gebelik ve sonrasındaki hormonal değişimler, muhtelif hastalıklar, beslenme bozuklukları, kullanılan ilaçlar, cinsiyet ve yaşlanma gibi faktörler ile saç dökülmesi oluşabilir.
Saç dökülmesi sebeplerinden birisi de çılgınca kullanımı olan köpük, jöle, saç spreyi gibi saç kozmetik ürünleridir. saç kozmetik ürünleridir. Saç kozmetiği ürünleri bazıları zamanla saç köklerindeki folikülleri öldürür ve saç dökülmesi gelişir. Dengesiz beslenme ve özellikle proteinden fakir ağır diyetler saç dökülmesine sebep olabilir. Proteinin saç gelişimindeki önemi bilinir. Bu sebeptendir ki saç ekimi sonrasında proteinden zengin beslenmeyi öneririz.
Saç dökülmesi özellikle genç ve orta yaş erkeklerde estetik bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüz teknolojisi ile saç dökülmesi ve kellik kader olmaktan çıkmıştır. Erkeklerde en çok talep gören estetik amaçlı uygulamalardan birisi de saç ekimidir. Günümüzde istenilen görünüme ulaşma talebi kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de doğal bir talep olarak kabul edilmektedir.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisidir?

İki tür saç ekimi yöntemi vardır: FUT (Foliküler Ünite Nakli) ve FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu). Sizin için en iyi seçenek kişisel ihtiyaçlarınıza ve doktorunuzun tavsiyelerine bağlı olacaktır.

 FUE saç ekimi

FUE Saç Ekimi nedir son 15 yılda uygulanmaya başlayan ense bölgesindeki saç köklerinin herhangi bir kesi yapılmaksızın, tek tek alınarak ihtiyaç duyulan bölgelere dağıtılmasını esas alan saç ekim yöntemidir. FUE saç ekimi yöntemi saç ekimi talebinde ciddi bir artış yaratmıştır.

FUT saç ekimi

FUT saç ekimi ense bölgesinden bir saçlı bölgeyi içeren şeritin çıkartılıp, bu kısmın dikilmesi ve sonrasında alınan saçlı bölgedeki saç köklerinin ihtiyaç duyulan bölgelere ekilmesi işlemidir. Ensede saçlı derinin çıkartıldığı bölgede oluşan iz ve saçsız bölge en büyük dezavantajıdır.

 Saç ekimi fiyatları

saç ekimi fiyatları ekim sahasına, tercih edilen donör sahaya, saç ekiminin nerede (ameliyathane koşulları ya da muayenehane şartları) yapılacağına göre değişkenlik gösterir. Organik saç ekimi fiyatları, saç ekimi fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.
Saç ekimi ameliyathane koşullarında yapılması gerek cerrahi bir prosedürdür.Saç ekimi öncesinde hastayı ve saçlı deriyi muayene eder, gerekli saç analizini yapar, kelliğin tipini belirleriz. Bunun sonucunda yaklaşık gerekli olan greft miktarı ve seans sayısı belirlenir. Saç ekimi yaptırmak isteyen hastalarımızdan sıkça gelen talep "fotoğraf göndersem, fotoğraftan analiz yapsanız bana bir fiyat söyleseniz" dir. Her zaman belirttiğimiz gibi en uygun olanı yüz yüze görüşme ve saçlı deri muayenenizin detaylı olarak yapılmasıdır. Saç restorasyonu dediğimiz olgu sadece saç ekimini kapsamaz. Aynı zamanda doku genişletilmesi ve flepler gibi uzmanlık gerektiren konuları da içerir. Bu tip cerrahi uygulamaları da yapabilecek bir hekim şeçmeniz sizin için en uygunu olacaktır.
İlk görüşmemizde şikayetlerinizin başlangıç zamanı, ailenizde saç durumu, daha önce saç dökülmesi veya kellik sebebi ile herhangi bir işlem yaptırıp yaptırmadığınız sorulacak, saçlarınızın durumu detaylı olarak incelenecektir. Saç ekimi sonrası beklentileriniz ve sizin için en uygun olacak tedavi şeklini beraber belirleyeceğiz.
Ayrıca tıbbi özgeçmişiniz (geçirdiğiniz ameliyatlar, mevcut  hastalıklar) sorulacaktır. Bir yeriniz kesildiğinde uzun süre kanar mı(pıhtılaşma bozukluğu),bir yeriniz kesildiğinde iz ile mi iyileşir (hipertrofik skar, keloid),kan sulandırıcı ilaç alıyor musunuz, sigara içiyor musunuz sorularının cevapları alınır. Kan sulandırıcı ilaç alanlarda saç ekimini ilaç kesildikten 1 hafta sonra yapabiliyoruz. Yapılacak işlemin çapına göre ekilecek greft miktarı ve anestezi türü belirlenir.

 

Rabuse Saç Ekim Merkezi
Açılış saatleri

Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 20:00
Pazar– 10:00 – 15:00