Ekim öncesi ve sonrası

Ekim öncesi ve sonrası
5 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 4.937 kez okundu.

Saç ekimi sonrası zorluk yaşar mıyım? Yara kaç günde iyileşir? Saç ekimi kaç günde normale döner? İşte bu soruların yanıtı..

1. Gün pansuman yapılır.

2. Gün iyileşme sürecidir.

3. Gün söylenildiği gibi yıkama yapılır.

Yıkamalar, günde 1 kez olmak üzere on gün devam eder. 10 gün içinde kabuklanmalar oluşur. 10.cu gün ila 15.ci gün arası kabuklar dökülür ve iyileşir. 3 hafta sonra ekilen saçların % 60 dökülür. 8 – 12 hafta sonra ekilen saçlar çıkmaya başlar. 6 ay sonra tamamlanır. Net bir sıklık görüntüsü için 8 ay geçmelidir.

Çıkan saçlarınızın var olan saçlarınızdan hiçbir farkı yoktur. Özel bakım gerektirmez ve ekilen saçlarınız hiçbir zaman dökülmez. Sizinle bir ömür boyu yaşarlar. Uzama ya da yapısında hiçbir farklılık yoktur.

Dökülmemeye endeksli bir genetik yapısı vardır. Ekilen alanda kendi yapısal özelliğini taşır.

Rabuse saç ekimi işlem yaptığı hastalarının saçları çıkıncaya kadar takip eder, zaman zaman bilgilendirir. Gerekli zamanda gereken müdahaleyi yapar. Bunlar için bir ücret talep edilmez.

Saç ekim öncesinde adaylara gereken bilgiler bir hafta 10 gün öncesinden sunulmalıdır. Bu bilgilendirmeler sağlıklı bir ekim işlemi için gereklidir. Örneğin; işlemden bir hafta önce ekim yaptırmak isteyen adayların aspirin, kor aspirin, alkol gibi kanın sulanmasına sebep olan ilaçları almamaları gerekmektedir.

Ayrıca saç ekimine uygun olup olmaması greflerin alınacağı ense bölgesinin sıklığı ve açık olan alana yeterliliği konusunda görüş paylaşımı yapılması gerekir. Yine bununla beraber operasyona engel olabilecek bir hastalığı olup olmadığı da sorulmalı tüm bilgiler doğrultusunda adayın ekime uygun olup olmaması konusunda hem fikir olunup bu doğrultuda ortak bir karar alınmalıdır.

İşlem sonrası ise

Saç ekim yapılan kişi doktorun talimatları doğrultusunda hareket etmelidir. İlaçlarını günü ve saatinde söylenildiği şekilde almalı, sigara içiyorsa en aza indirmelidir.

Ekim sonrası ilk üç gün çok önemlidir. Bu zaman içerisinde ekili bölgenin korunması gerekmektedir. Sonrasında ise ilk 10 gün ekilen alanda kabuklanmalar görülür. Bu zaman içerisinde tatlı bir kaşıntı görülebilir, bu kaşıntı iyileşme belirtisidir.

Fue işleminde herhangi bir iz görünmez. Enfeksiyon riski çok azdır. Bu her cerrahi girişime olası bir komplikasyondur. Ekilen alanda görülen kızarıklar hastanı fizyolojik özelliklerine bağlı değişir.

Saç ekimi 7’den – 70’e yapılabilir. Lakin yüksek tansiyon, kalp, karaciğer, aşırı şeker hastası olan kişiler de ön kontrol yapılmadan ekim yapılmamalıdır.

Bütün bu bilgiler ve bildirimler sağlıklı bir ekim, güzel bir sonuç için gereklidir. Kaldı ki işlem sonrası sonuçlar hastayı ne kadar çok memnun ederse ekimi yapan merkezi de o kadar memnun eder. Buda karşılıklı özgüven ve kaliteli bir işlemle olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git