Kaş Ekimi Nedir?

Kaş Ekimi Nedir?
5 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.371 kez okundu.

FUE tekniği uygulanarak ense bölgesinden kaş açıklığı için gerekli olan greftler tek tek saç ekim robotu yada mikromotor ile alınırlar.

Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur.

Kaş ekimi yapılacak olan bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır. Açılan kanallara konusunda uzman doktor ve sağlık personeli tek tek ekim işlemini gerçekleştirirler.

Rabuse Saç Ekimi olarak yüzlerce kaş nakli başarıyla gerçekleştirilmiş olup özellikle bayanlarda kaşların alınarak çok inceltilmesi sonucu oluşan şekil bozukluklarında kaşlarınıza mükemmel bir dizayn ve istenen şekli çok kısa sürede travmasız, acısız bir şekilde uygulamaktayız.

Kaştaki travma izi son derece rahatsız edici olmaktadır.Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır. Kalem ve kalıcı makyajla kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm kaş ekimidir.

KAŞ EKİMİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Kaştaki izlere de ekim yapılabilir mi?

Kaş ekimiyle tama yakın düzeltilebilen kaş sorunları

Yanık izi
Yara izi
Ameliyat izi
Dikiş izi
Bu tür kaş kayıplar çevredeki kaş yoğunluğu kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir.

Yara izi kaş ekimi sonrası görünmez şekle getirilmiş olur.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesindeki mikro greftler (tekli saç teli) alınarak kişinin kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir.

Kaş ekiminde kullanılacak teknik kişiden kişiye değişir mi?

Genelde aynı teknik kullanılır fakat kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz eder.

Kaş ekimi herkese uygulanabilir mi?

Ense bölgesinde saçları olan herkese uygulanabilir.

Uygulama esnasında ağrı hissediliyor mu?

Kesinlikle hayır.İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk spreylerle yada pomatlarla acı hissiyatı ortadan kaldırılır.Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha fazla acıya neden olmaktadır.

Kaş ekiminde doğal görünüm sağlanabilir mi?

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir nasıl ki herkesin saçı,kaşı birbirinden farklılık arz ediyor, buna bağlı olarak ekilecek kaşın kalınlığı,inceliği kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalıdır.

Çok sık ve gür bir saça sahip olan bir kişiye seyrek yada çok ince bir kaş modeli uygun olmayacağı gibi saçları seyrek olan birine de sık ve kalın bir kaş uygun olmaz.

Kaşın nasıl olacağına karar verirken nelere dikkat edilmelidir?

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemli bu nedenle doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir.

Özellik ile dikkat etmesi gereken kalın bir kaşı istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz fakat ince bir kaşa yoğun ve kalın bir kaş görüntüsü veremezsiniz. Kaşlarınızın biraz normalden kalın olmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaş ekildikten sonra herhangi bir sorun çıkıyor mu? Nelere dikkat edilmeli?

Sadece hafta bir kez enseden alınarak ekilen kaşlarınızı kısaltmanız gerekecektir.

Nedeni?

Doğal olarak ekilen saçlar kaş değil de saç özelliğine sahip olduğu için uzarlar.

FUE tekniği ve mikromotor cihazı ile alınan greftler (saç kökleri) tek tek ayrılarak kaş olmayan bölgeye ekilir.

Kaş ekimi için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Koltuk altı, genital bölge, kollar ve bacaklar ya da ense kısmındaki saç köklerinden faydalanılabilinir.

Ekim işlemi kaş bölgesinde çok farklı yapılmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni kişiye göre değişir. Buruna yakın kısımda dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça açı değiştirir. Bu işlem tamamen profesyonel ekip ile yapılmalıdır.

Kaşlarınızı kalınlaştırmak ya da şeklini değiştirmek istiyorsanız kaş ekimi ile mümkün. Son yıllarda birçok ünlünün tercih ettiği bir uygulamadır. Kaşlarımız bakışlarımızın ve yüzümüzün simgesidir.

Kaş ekimi kıl kökü nakillerinde en olumlu sonucun alındığı girişimdir. Uzman ellerde FUE yöntemi ile yapılan ve her bölgede gerekli açılar verilerek ekilen kaşlar doğalından ayırt edilemez. Ense bölgesinden alınan saç kökleri ekilecek bölgeye göre; yara izi, seyrek kaşlar ya da kaş kontörü üzerine ortalama 250 ile 1000 tel arasında yer alır. Siz istediğiniz şekli belirliyorsunuz bizde doğalından ayırt edilemeyecek kaşlar ekiyoruz.

Kaş ekimi sonrası alınan kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalar da olmaktadır. Belirli aralıklarla kaşlarınızı makasla kısaltmanız gerekmektedir.

Kaş ekimi işlemi ağrısızdır. Lokal anestezi ile yapılır. Morluk oluşmaz ve 3-4 saat gibi kısa zamanda yapılır. 3 Gün sonra ilk pansumanınız yapılır. Operasyondan sonraki 1 hafta hafif pembe bir görüntü olacaktır. 7.günde yapılan pansumanın ardından doğal kaşlı bir görünüme sahip olacaksınız. Günlük yaşantınızdan taviz vermeden 1-2 saatte kaş ekimi yaptırabilirsiniz. 1-2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git