Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer Epilasyon Tedavisi
14 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.275 kez okundu.

Lazer epilasyon ile tüylerden vücudu arındırmak için Alexandirite, diod ve nd;yag lazerler ya da IPL ışık sistemleri kullanılır. IPL ışık sistemlerinin başarısı daha minimal seviyelerdedir. üç tipdeki cihazların dalga boyu ve etkin olduğu kıl tipleri farklılık gösterebilir. Alexandirite daha çok ciltte yüzeyel yerleşimli kalın kıllara etkiliyken, Diod ciltte orta alanda yerleşimli kalın kıllara etkindir. Nd;yag ise daha çok derin yerleşimli kıllara, ince ayva tüyü gibi kıllarda etkindir. Vücutta yüz ve önkol gibi birçok bölge cildi hem yüzeyel hem de derin lokalizasyonda kıllar içerir. Bu yüzden aynı bölgedeki hem derin hem de yüzeyel tabakadaki kılları tek dalga boyuna sahip lazerler ile etkin bir şekilde tedavi etmek mümkün olmamaktadır.

Cynosure Elite MPX hem 755 nm hem de 1064 nm lazer ışınını ayrı ayrı ya da aynı anda atımlayabilir ve bu özelliği diğer epilasyon lazerlerinden üstün kılar. Sistemi tek dalga boyu ile çalışan sistemlere göre daha çok kıl tipine güvenli ve etkin bir tedavi sunmayı amaçlar. İki dalga boyun ile aynı anda atım yapılması tek dalga boyu ile çalışan cihazlara göre çok daha olumlu sonuçlar verir. Bu sayede etkinliği artarken, hem de seans sayısını azaltmış olacaktır.

Ankara Lazer Epilasyon

Cynosure Elite MPX Lazer

 1. Uygulamada her dalga boyu için daha az doz gereksinimi,
 2. 755 nm dalga boyu kıl kökünün enerji emilimini arttırır,
 3. 1064 nm dalga boyu ile etkinlik artar, ağrı azalır.

Cynosure Elite MPX ile bölgeye uygun alex/nd yag karışım oranı ve dozları seçilerek derin, yüzeyel yerleşimli, ayva tüyü gibi kılların aynı anda tedavisi mümkün olacaktır. Cihazın diğer bir avantajıda her dalga boyu için daha az doz gereksinimi olmasıyla yan etki olasılığının aynı zamanda ortadan kalkması sayesinde epilasyon amaçlı uygulanan lazerin zararları ekarte edilmiş olacaktır.

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Koyu ten ve açık renk tüyler gibi lazer epilasyon ile en zor sonuç alınabilecek durumlarda bile eski nesil klasik tek dalga boyu cihazlara göre çok başarılı tedavi sonuçları sağlar.

Cynosure Elite MPX Avantajları nelerdir;

 • Tüm kıl tiplerine uygulanabilir.
 • Yaz ayları da dahil her mevsim uygulanabilir.
 • Derin ve yüzeyel lokalizasyonlu kıllara etkilidir.
 • Vücutta tüm alanlara rahatlık la uygulanabilir.
 • Soğutma teknolojisinde Zimmer kullanımı ağrıları minimal seviyelere indirger.
 • Koyu tenli ve ayva tüylü gibi durumlarda da oldukça etkindir.
 • Diğerlerine göre seans sayısı çok daha azdır.
 • Epilasyondaki başar sonuçları çok daha fazladır.
 • Tüm dalga boyları için az doza gereksinim duyar.
 • Kullandığı 18 mm başlık nedeniyle % 44 oranında uygulama süresi daha azdır.

Kliniğimizde Türkiye’de ve Ankara’da tek olan Cynosure Elite MPX (Alexandirite + Nd;yag), Spectra (Nd;yag Q switched) kullanılmaktadır. Birçok klinikte yapıldığından dolayı lazer epilasyon fiyatları bu neden ile farklılık gösterebilir. Önemli olan unsur fiyatı değil güvenilir ve iyi bir klinikte ehil ellerde etkin cihazlar ile uygulanmasıdır. Yoksa kıllarınız bitene kadar paket satın aldığınız epilasyon center’larda 15 seans yaptırsanız da istenmeyen tüylerinizden kurtulamazsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git