Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır?
26 Eylül 2019 tarihinde eklendi, 1.796 kez okundu.

Günümüzde birçok kişinin ortak problemi olan saç dökülmesi, zaman içinde kelliğe varan bir olumsuzluk içermektedir. Önceleri bu sıkıntının kesin bir çözüm yolu olmasa da bugün geliştirilen teknikler sayesinde kişilerin saç yapısında oluşan açıklık saç ekimi işlemiyle oldukça kolay şekilde çözüme ulaştırılmaktadır. Ancak biraz sabır ve titizlik gerektiren bu süreç, uzman klinikler tarafından profesyonel hekimler aracılığıyla yapıldığında daha kolay atlatılmakta ve yüz güldüren sonuçlar görülmektedir. Kullanılan son teknoloji tekniği olan FUE, günümüzde Saç Ekimi konusunda en iyi ve kesin sonuçların alındığı bir tekniktir.

Peki, FUE Tekniği ile Nasıl Saç Ekimi Yapılır?

  • Saç köklerini teker teker şekilde alınma metoduna dayanan bir tekniktir.
  • Uygulamanın ardından kişi kesinlikle ağrı sızı hissetmez.
  • Bu teknikle yapılan Saç Ekimi ile iyileşme süreci oldukça aşağı çekilmiştir.
  • Verici yani donör alanı kısıtlı olan bireylerden FUE tekniği ile daha fazla greft alınmakta ve bu alanının tamamıyla kullanılması sağlanmaktadır.
  • Önceden kullanılan çeşitli yöntemlere göre daha fazla kök alınır ve kısa sürede işlem tamamlanır.
  • En önemlisi görünün bir yara izi oluşmaz ve Saç Ekimi işleminde dikiş atılmaz.

Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda FUE tekniğine dayalı şekilde yapılan tüm saç ekimleri, kişilerin istediği şekilde saçlarına yön vermeleri ve doğallıktan uzaklaşmadan diledikleri saçlara kavuşma imkanı vermektedir. Çünkü bu tekniği kullanan uzman hekimler, öncelikle kişiyi bir hazırlık aşamasına tabi tutmakta ve bu aşamada kişinin saç köklerinin her yönden resmini alarak saç sıklığıyla birlikte saçlarının yönünü de belirlemektedir. Bu doğrultuda yapılan Saç Ekimi ile kişinin beklentisine en doğru şekilde cevap verilmekte ve memnuniyeti sağlanmaktadır.

Saç Ekimi

Saç ekimi nasıl yapılır

Hedeflenen Saç Ekimi işleminde kişinin saç dağılımı, sıklığı, yönü ve açısı oldukça önem teşkil etmektedir. Yapılacak her işlem kişiye özel şekilde programlanır ve doğru şekilde yerleştirilen greftler ile yapay bir görünüm değil tamamen doğallık yakalanmaya çalışılır. İşlem bitiminde kişinin saçlarına nasıl bakacağı ve saçlarının yeni haline kavuşma sürecinin ne yönde ilerleme göstereceği hakkında bilgi verilir. Genel anlamda FEU tekniğiyle yapılan Saç Ekimi uygulamasında, ekilen saçlar ilk 15.günün ardından dökülmeye başlar ve 1 ay içinde tamamen saçlar dökülüp, kişinin saç ekimi yaptırdığına dair bir iz kalmaz. Bu sürecin takibinde 2. ve 3. aylarda yeni saçlar çıkmaya başlayıp, 6 ayın sonunda saçlar gözle görülür hale gelmektedir. Son olarak Saç Ekimi işleminde adaptasyon sürecini tamamlayan saçlar 1 yılın sonunda diğer saçlara karışır ve artık kişi saçlarının dökülmemiş olduğu zamana geri döner. Böylece yapılan işlem başarıya ulaşmış ve kişinin memnuniyeti kazanılmış olur. Bu bahsedilen hususlar uzman ellerde oldukça basit şekilde halledilmekte ve sizler saçlarınızın bozulan yapısıyla yaşamak yerine eski saç yapınıza kavuşmuş olmaktasınız.rabusesacekim.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git