Saç ekimi nasıl yapılır? Video

Saç ekimi 4 kişilik bir ekip tarafından steril koşullara sahip özel hastanede ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Burada ehemmiyetli olan hastanede steril operasyon koşullarını sağlayan asepsi antisepsiye dikkat edilmiş hepa filtre vs. gibi özel arındırma sistemlerinden içeren ameliyathanelerde Saç EKİMİ yapılmasıdır.

Saç Ekiminde 1. Mertebe:

Resimleriniz alınarak Saçlarınız size özel tıraş makineleri ile 1 numaraya kısaltılarak lokal anestezi için hazırlanır. Akabinde saç ekimine özel lokal anestezi ile ağrısız acısız olarak fue plus saç ekimine hazırlanmış olursunuz.

Saç Ekiminde 2. Evre:

Genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış olan 2 kulağın üst hududundan çektiğimiz yatay bir çizginin altında kalan dökülmemeye şifrelenmiş bölgeden özel olarak geliştirilmiş her muayenehaneye ait ayrı teknik ve teknolojilerde olan mikro cerrahi punchlar kullanılarak birli ikili üçlü dörtlü saç kümeciklerinin( bu kümeciklere greft denir) alınarak özel solüsyonlar içerisinde beslenip bekletilmesidir. Burada kullanılan mikro cerrahi punch tamamiyle kişiye özeldir. Saç Ekiminde 0,6 santimetre den 1cm çapına kadar saç köklerine ve kişiye özel punchlar kullanılabilir. Bu bağlamda gittiğiniz Saç ekimi merkezinde Fue Saç Ekiminde ehemmiyetli olan ne kadar ince mikro cerrahi punch kullanıldığı değil kullanılan mikro cerrahi motora bağlı ne kadar düzgün ne kadar kırılmamış parçalanmamış ve de ne kadar sık ve yoğun saç kökü başka bir deyişle greft alındığıdır.Fue Saç Ekiminde bir seansta 5000 saç kökü yani 5000 grefte kadar saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekiminde 3. Mertebe:

İlk mertebede alınan resimlerinizden operasyon tasarısı ve algoritması çizilmesine bağlı bu mertebe da saçınızın ön bölgesine Saç Ekiminde kaliteli tabii ve yoğun saç ekimini gösteren en ehemmiyetli hususlardan biri olan saç çizgisi çizilmesi ve belirlenmesidir.

Saç Ekiminde 4. Aşama:

Bu aşama saçlarınıza ekim sonrası istediğiniz istikameti verebileceğiniz istediğiniz istikamete tarayabileceğiniz ister sağa ister sola ister öne ister arkaya tarayabileceğiniz saçlara sahip olmanızı sağlayacak aşamadır.

Saç Ekiminde 5. Aşama:

Açılan saç kanallarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Rastgele bir saç kanalı atlama ve yanlışa fırsat vermemek için titiz ince sık ve yoğun çalışılan son aşamadır.

Saç Ekiminde 6. Aşama:

Saçlarınız özel losyonlarla temizlendikten sonra saç ekimi sonrası yapmanız şart olan bilgiler anlatılır ve özel formlarınız sunulur. Saçlarınız ekilmiş halde artık hanenize gidebilirsiniz.

Saç Ekimi Yapılabilecek Vaziyetler

* Yanıklara operasyon izlerine bağlı oluşan saçsızlık vaziyetler
* Erkek tipi saç dökülmesi
* Kongenital(Doğuşsal) lokal saç kayıpları
* Rastgele bir enfeksiyona bağlı lokal yerel saç dökülmeleri
* Saçın aşırı çekilmesi neticesi (Kadınlarda sıkı topuz yapmaya bağlı)oluşan dökülmeler (Traksiyonel alopesi)
* Saçın devamlı çekilerek oynanarak tik halinde koparıldığı (trichotillomani) ismi verilen psikolojik rahatsızlıkta.

Saç ekimi güvenle uygulanabilmektedir. Ayrı olarak kaş, bıyık, sakal gibi bölgelere de saç nakli yapılarak natürel kaş bıyık ve sakal görünümü sağlanabilmektedir.

Saç ekiminde net ve net yaş hududu yoktur. Bilhassa askerlik yapmamış genç insanlar saç dökülmesi başladığı vakit çoğunlukla yanlış kararlar verebilmekteler. Yanlış ve ileriye dönük bir tasarılama yapılmadan, yanlış ehil olmayan saç ekimi merkezlerinde erken uygulanan saç ekimlerinde netice ileri vadede geri dönüşümsüz olarak daha kötü olabilir. Bu yüzden 20 yaş altı gençlere saç ekimi için çabuk olmamalarını evvela ehil ve deneyimli doktor ile görüşüp kendilerine savunucu rehabilitasyon veya daha uygun metoda müracaat etmelerini daha doğru olduğunu belirtmeliyiz.

Saç Ekiminde Natürelliği Etkileyen Etkenler

A- 2 kulağınızın üst hududunun birleştiği çizginin altında kalan alandaki saçların yoğun, sık veyahut seyrek oluşu

B- Saç köklerinin (greftlerin) iyice ayıklanıp greft epitelinin olası olduğunca temizlenmesi:

C- Greftler için açılan kanalların doğal ve uygun oluşu:Doğal küçük ve doğru istikamette açılmış kanallar saç çıkışlarınızın doğal olmasını sağlar. Doktor tarafından açılan kanallara ekilen saçlar her istikamete taranabilir şekil verilebilir.

Kıvırcık şekilli saç köklerinde:saç köklerinin alınmasında doktor zorlanmasına karşın şıklık, doğallık ve estetik sonuçlar göreceli olarak daha başarılıdır. Kıvırcık saç kökleri ekim alanında daha geniş bir bölgede daha yoğun ve daha doğal görünüm verecektir.

Beyaz saçlarda:saç köklerinin ayırt edilmesi daha çok gayret ve özel çalışma ister. Bilhassa beyaz saçlarda mikroskoplu loplar ile çalışmak gerekmektedir. Sonuçları çok doğaldır.

Sarı renkli ve açık tonlu saçlar:Saç kökü ayıklanması diğer saçlara göre daha kolaydır. Sonuçları çok natüreldir.

Koyu renkli saçlar:Saç kökü ayırımı daha çok çaba ve özel çalışma ister Özenli ve dikkatli ekimle son derece doğal ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.

Düz saçlar:Saç kökü ayıklanması kolay saçtır. Saç Ekimi ve saç kökü alımı seri yapılır ve doğal sonuçlar verir.

Fue Saç Ekimi ağrı ve acı veririmi?

Saç Ekimi operasyonu özel hastanede ameliyathane ortamında lokal anestezi altında 6-8 saatte gerçekleştirilir, saç ekimi merkezinde değil! Hastalar ağrı acı olmadan konforlu bir şekilde operasyonu bitirirler. Fue Saç Ekimi işlemini yaptıran tüm hastalar FUE saç ekimi uygulamasından sonra hiç bir acı çekmediklerini ve korkulacak bir şey olmadığını söylemektedirler ve bu yüzden saç ekimi işlemi sonrası rastgele bir şekilde ağrı kesici ilaç yazmaya gerek dahi yoktur.

Saç ekimi sonrasında ne kadar zamanda yeni saçlar çıkar?

Fue saç ekimi sonrasında saç ekimi yapılan alanda koyu siyah kırmızımsı kabuklanmalar görülür. Günde 1 defa başınızı yıkayarak bunu önleyebilirsiniz7-10 gün içinde kabuklar tamamen dökülür. İşlemden 15 gün sonra hastanın saç ekimi yaptırdığı anlaşılmaz. Saç ekiminden sonra 15.günle 3.ay arası ekilen saçlar dökülmeye başlar Daha sonra 3 ay kadar görünümünde bir farklık olmaz. Yeni saçlar 6. ay civarında çıkmaya başlar. Daha sonra saçların tamamının çıkması 9-12 ayı bulmaktadır.

Saç ekiminin herhangi bir yan tesiri rizikosu var mıdır?

Fue saç ekimi sonrası sıhhati etkileyecek rastgele yan tesir bugüne kadar rastgele bir yayınla bildirilmemiştir. Hastaların ekim sonrası kontrollerini aksatmaması verilen ilaçları kullanması ve de yıkamayı doğru yapması gerekmektedir.

Saç ekimi en fazla kaç kere yapılabilir?

Saç ekimi, saç ekimi yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre azami 4 seansa kadar yapılabilir

Gelecekte, Fue saç ekiminin yerini alabilecek ve hastaya daha natürel bir görünüm kazandırabilecek seçenekler olacak mı?

Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en tesirli rehabilitasyon şekli saç ekimidir. Hali hazırda saç kopyalaması üzerine çalışmalar devam etmekle beraber daha ele geçirilen bir sonuç yoktur. Şayet bu muvaffak olunursa saçlı ciltten alınacak birkaç saç follikülü, laboratuvar ortamında çoğaltılarak kişinin ne kadar saça ihtiyacı var ise saçsız alana o kadar saç ekimi yapmak mümkün olabilecektir.

Fue Saç ekimi ile ekilen saçların ömrü ne kadardır?

Fue Saç ekimi ile ekilen saçlar alınan bölgedeki saçlar dökülmediği müddetce dökülmez.

 

1 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 3.712 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git