Saç kestirmeden saç ekimi (traş olmadan saç ektirme)

0

Gurur duymak gerekir ki saç nakli konusunda ülkemiz hekim ve uzmanları kendilerini sürekli geliştirmekte, yapılan çalışmalar ve sonuçlar İstanbul’u estetik operasyonlarda bir dünya markası haline getirmiştir. Saçları tıraş etmeden yapılan saç nakli uygulamasına traşsız saç ekimi denir. Saç Ekimi ve Saç Tedavileri merkezimizde sosyal hayatında iş yoğunlu çok fazla olan kişilerde saçları kestirmeden saç ekimi ile hizmet vermektedir.

Sonucu Nasıl Etkiler?
Traşsız saç ekimi, saç kaybı olan bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Avuç içi çukuru büyüklüğünde dökülme olmuş olan bölgelere ekim yapılırken kişinin saçları kesilmeden saç nakli gerçekleştirilebilir. Saçsız bölgenin daha büyük olduğu durumlarda ise saçların traş edilmesi aşağıdaki avantajları beraberinde getirmektedir.

a. En iyi estetik sonucu alabilmek
b. Daha detaylı çalışabilmek
c. Hijyen ve steril ortamından sağlanması
d. Ekim yönünün daha kolay görülmesi

Fue saç ekimi uzmanlarının kanal açma işleminde kapsamlı ve titiz çalışması doğru sonuçların ortaya çıkmasındaki en önemli etkenlerden biridir. Özetleme gerekirse saç ekimi öncesinde saçların traş edilmesi sebeplerinin tamamı hastanın yararına olmaktadır.

Nasıl Yapılır?
Fiyatları Klasik Yönteme Göre Değişir mi?
Evet. Saçların kesilip kesilmemesi bölge üzerinde harcanan emek ve zamanı arttırmaktadır. Ekimi biz, traş edilmiş alanda çalışmanın avantajlarına nazaran, saçları kesmeden yapılan operasyonlara göre daha az zorlanmaktadır. Özellikle bu sebeple traşsız saç ekimi fiyatları klasik fue saç ekimi yöntemine göre daha farklı olabilmektedir.

İyileşme Süresi
Saç ekiminde kabuklanmanın oluşması hastaları rahatsız eden durum olduğunu biliyoruz. Öyleki bu handikap “tıraş olmadan saç ekimi yapılır mı?” sorularının da çıkış noktasıdır. Sosyal hayata çabuk dönmenin istediğinde olan hastalarımız iyileşme sürecinin ardından yeni saçların çıkışıyla bu durumu unutsa dahi, 2019 yılına gireceğimiz bu günlerde saç ekimi sonrası kızarıklık ve kabuklanmaların saç ekimi adaylarını düşündürdüğü bir gerçek. Tüm bu istekler üzerine geliştirdiğimiz tıraşsız saç ekimi avantaj ve dezavantajlarıyla birlikte kimi hastalarımızın sorunlarına çözüm olmaktadır. Hastalar, ekim sonrası günü işe dönebilmektedir. Saçların tarayış şekline göre operasyon yapılıp yapılmadığı 10 gün gizlenebilmektedir. İlk hafta sonrasında zaten yara izleri ve kabuklanmalar artık yok olmakta, saç diplerindeki kızarıklıkları gizlemeye gerek kalmamaktadır.

Traş Olmadan Saç Ekimi Kimler için Uygundur?
Saçların kesilmeden ekim yapılması isteğini belirten saç ekimi adayı analiz sonrasında uzmanlardan detaylı bilgi alırlar. Son kararı donör bölgeyi ve nakil alanını inceleyen uzmanlar vermektedir. İstanbul Saç Ekimi Merkezi kuruluşu çok reklamla değil çok referansla başarının yakalanması prensibi benimsenmiş ve bu hedefle başarılarına devam etmektedir. Bu sebeple saç ekimini olumsuz etkileyebilecek durumlarda ekim adayına uygun bir dille saçların kesilmesi gerektiği ve nedenleri anlatılmaktadır. Bu tarz yaklaşımlarda öncelikle ekimin güzel sonuçlar vermesini arzu eden hastalar zaten anlayış göstermektedir.

Saç Ekimi Hakkında Sizden Bilgi Almak İstiyorum
Hastanemizde yapılan saç ekimi PRP saç tedavisi, mezoterapi ve diğer saç dökülmesi tedavilerinde uzmanlarımıza ulaşmak için aşağıdaki seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Soru formunu kullanabilirsiniz. Sol tarafta bulunan “hemen sorun” butonuna tıklayarak iletişim numaralarınızı bırakabilir, aranmak istediğiniz saati belirterek konu hakkında uzmanların sizi aramasını talep edebilirsiniz.
Mobil bilgi hattı numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Hastanemiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
Yüz yüze görüşmek en iyisi. Hastanemizin ulaşım sayfasından adres bilgilerine göz atarak sizleri estetik ünitemizde ağırlamak ve sorularınızı cevaplamak için bekliyoruz.

Rabuse Saç Ekim Merkezi
Açılış saatleri

Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 20:00
Pazar– 10:00 – 15:00