0

Yağ aldırma ameliyatı anestezi. Uygulama sınırlı bir bölgede uygulanacaksa rahatlatmak için ilaçlar ile birlikte lokal anestezi yeterli olmaktadır. Daha büyük alanlarda operasyon yapıldığında genel anestezi (tam uyutma) yapılabilir.

Yağ aldırma ameliyatı Nasıl yapılır
Estetik görünümü bozan fazlalık yağların olduğu bölgeler, hasta ayaktayken plastik cerrahi uzmanımız Op. Dr. Gökçen Ayyıldız tarafından işaretlenir. Bölgeye göre hekimin uygun bulduğu lokal yâda genel anestezi sonrasında bölgeye özel hazırlanan sıvı aktarılır. Verilen sıvı ağrı kontrolünü ve kanama azalmasına yardımcı olmaktadır. Ucunda delikler olan özel bir kanül bu bölgeden yağ depolarına sokulur. Kanülün arkasına negatif basınç ünitesi bağlanır. Negatif basıncın oluşturduğu etkiyle yağlar istenen oranda alınır. İşlem bittiğinde açılan kesiler sadece birer dikişle estetik olarak kapatılır.

Yağ aldırma ameliyat sonrası
1. Genel anestezi uygulanan hastalar 4 saat kadar hastanede gönderildikten sonra evlerine gönderilir.
2. Erken ayağa kalkma ve hareket, hızlı ve düzgün iyileşmede önemlidir.
3. Ağrı çoğu zaman ağız yoluyla alınan basit ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Nadiren enjeksiyon gerekebilir.
4. Yağ aldırma ameliyatı uygulanan bölgelerin genişliğine ve alınan yağ miktarına göre değişmekle beraber genellikle 3-7 gün sonra ise dönülebilir. Cinsel ilişki ve ağır egzersiz için 3-4 haftanın geçmesi gereklidir.
5. Operasyon sonrası hafif şişliklerin hızlı inmesi ve düzgün şekillenmede korsenin 3-4 hafta aralıksız kullanımı çok önemlidir.

yağ-aldırma-ope

Yağ aldırma ameliyat Riskleri
Her ameliyattan sonra olduğu gibi bu ameliyattan sonra da enfeksiyon ve kanama olabilir. İşlem gerekli özen gösterilip hastane koşullarında yapıldığında ve ameliyat Sonrası korse uygulandığında, bu riskler son derece düşük orandadır. Bu sebeple lazer epilasyon dâhil tüm estetik operasyonlarınızı hastane ortamında gerçekleştirilmesini istemek sizin için doğru karar olacaktır.

Rabuse Saç Ekim Merkezi
Açılış saatleri

Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 20:00
Pazar– 10:00 – 15:00